Minden ami vám...
külföldön és belföldön egyaránt!
A szabad forgalomba helyezés célja: egy vámáru jelleget megszüntető eljárás.
Miután átnéztük a kitöltött megbízást és a szállítmányhoz tartozó dokumentumokat – pl. áruleírás - , kalkulációt készítünk az ÁFA és vámértékről, melyet továbbítunk ügyfelünknek.
A kitöltött megbízás és az ügylethez kapcsolódó dokumentumok (kereskedelmi számla, származási okmányok) ellenőrzése után kezdődik a vámkezelési eljárás.
Az EUR 1 szállítási bizonyítvány egy nyomtatványboltban kapható formanyomtatvány, amely nálunk is rendelkezésre áll.
Az exportőr megbízása alapján kitöltünk és a kiviteli vámhivatalnál bemutatunk a kiviteli és kereskedelmi okmányok kíséretében.
Az A.TR szállítási igazolást az EU és Törökország közötti szállításoknál alkalmazzák, iránytól függetlenül. Kiállítása igazolja, hogy az EU vagy Törökország területén az áru szabad forgalomban van (tehát nem vámáru), ezáltal vámok kiszabása nélkül hozható be.
Belföldi, azaz uniós áru esetében a T2L eljárás lehetőséget biztosít a vámáruk két uniós ország közötti mozgatására abban az esetben is, ha a szállítás alatt az áru elhagyja az EU területét.
T1 tranzit esetén 3. országból az unió területére érkező áruk végleges vámjogi sorsának el nem rendezése esetén lehetőség nyílik a vámáruk EU-n belüli szállítására (pl. szabad forgalomba bocsátás előtti áruszállítás).
Az árutovábbítási eljárás idejére, amíg az indító NAV igazgatóság felügyelete alól megérkezik az áru az érkeztető vámhivatal felügyelete alá, biztosítani kell a vámterhett, nekünk TC33 tanúsítvány áll rendelkezésére.
ATA Carnet egy vámelőjegyzési igazolvány, melynek birtokában nem kell vámletétet fizetni az Egyezmény országaiban.
A TIR olyan nemzetközi szállítmányozásban résztvevő kamionok jelzése, amelyek a TIR egyezmény szerint, TIR igazolvánnyal és “Carnet TIR” menetokmánnyal közlekednek.
A behozatali irányú vámkezelést megelőzi a vámáru vám elé állítása, amit az engedélyezett címzetti engedélyünkkel végzünk.
Tapasztalt tanácsadóink vámvonzatú kérdésekben állnak rendelkezésre
Gyors és precíz lebonyolítással segítünk módosításokban, vámvisszatérítésben és egyéb utólagos vámeljárásokban.
Ebben az eljárásban az import ÁFA-t nem kell előre megfizetni, majd visszaigényelni. Az ügyfélnek nyilatkoznia kell adóelvonási jogáról, ezt követően megkezdődik a szabadforgalomba helyezés kezdeményezése, lsd. bővebben Közvetett vámjogi vámképviselőként.
Koper, Hamburg, Antwerpen és Rotterdam kikötőkben is vállaljuk az import vámkezelést és T1 eljárás elvégzését közvetítők segítségével, igény szerint.
Segítünk a VPID és EORI számok ügyintézésében és kezelésében.
A vámazonosító (VPID) szám egy 12 karakter hosszú számsor, amely a vámhatóságnál az elsődleges azonosító. Az Európai Uniós szabályok szerint 2004. május elsejétől kötelező a természetes és nem természetes személyeknek ilyen azonosítót igényelni valamennyi vám- és jövedéki eljárásban.
Magánszemélyek számára is vállaljuk a vámügyintézést, beleértve a saját ingóságok, és általános kereskedelmi áruk esetét.
Az áruk közösségi státuszának hitelesítését és igazolását vállaljuk.
Az ügyféltől kapott részletes áruleírás segítségével megállapítjuk a vámtarifaszámot és a származási okmányok megvizsgálását követően a vámkezelni kívánt áru behozatalát terhelő vám mértékét.
Megbízó által közölt részletes áruleírás segítségével megállapítja a vámtarifaszámot és a származási okmányok megvizsgálását követően a vámkezelni kívánt áru behozatalát terhelő vám mértékét.
Engedélyezett címzett engedéllyel rendelkezünk így átmeneti megőrzési raktárt üzemeltetünk.